|



Tentoonstelling NAi

Tentoonstelling NAi

Etalage Bijenkorf Rotterdam

Presentatie klantenservice Bijenkorf Rotterdam

Jubileumtentoonstelling

Jubileumtentoonstelling

Jubileumtentoonstelling
Jubileumtentoonstelling

Jubileumtentoonstelling

Affiche
|
SGC - projecten - 2006
Projecten in 2006
Jublieumactiviteiten
Naar aanleiding van het 90-jarig bestaan van het bedrijf Gispen waren er in Rotterdam een aantal activiteiten:
Tentoonstelling Gispen in Rotterdam in het NAi met bijbehorende publicatie Gispen in Rotterdam. Nieuwe verbeelding van het Moderne.>
In de tentoonstelling werd aandacht geschonken aan de grafische vormgeving en fotografie van het bedrijf Gispen in de periode van het inerbellum in Rotterdam.
I NAi tentoonstelling
Stadswandeling en fietstochten met plattegrond langs allerlei Gispen wetenswaardigheden in samenwerking met Rotterdam Marketing
Gispen etalage en presentatie bij de klantenservice in de Bijenkorf Rotterdam
Tijdens het Museumweekend was het Gispen Museum en de fabriek geopend en waren er Gispen experts aanwezig zodat het publiek zijn of haar meubel kon laten toetsen of het Gispen was.
Jubileumtentoonstelling in het Gispen Museum Uit het interieur van W.H. Gispen.
Publicatie Mondial boekje
Persbericht
Culemborg, 5 september 2006
Jubileumtentoonstelling ter gelegenheid van 90 jaar Gispen
Interieur van W.H. Gispen als inspiratiebron
Leven en werk van W.H. Gispen staan centraal tijdens een speciaal ingerichte jublieumtentoonstelling ‘Uit het interieur van W.H. Gispen’ in het Gispen Museum in Culemborg. De afsluiting van het feestjaar ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van kantoorinrichter Gispen wordt daarmee op een bijzondere manier kracht bijgezet. In woord, beeld en interieurvoorwerpen is te zien waaraan de oprichter van het bedrijf onder meer zijn inspiratie ontleende en hoe hij behalve de beroemde meubelen ook zijn eigen leven vorm gaf.
Gispen werd door menigeen beschouwd als ‘een moderne eclecticus’. Dit komt treffend tot uiting in de combinatie van de meest uiteenlopende stijlen. Gispen wist bijvoorbeeld stalen-buismeubelen, Marokkaanse tapijten, Japanse kleurprenten, oosterse kunstvoorwerpen en moderne kunst op verrassende wijze te combineren tot een harmonisch geheel. Vele van deze objecten zijn in het Gispen Museum te bewonderen, samen met foto’s van de settings waarin zij zo goed tot hun recht kwamen.
Invloeden
Uit de tentoonstelling blijkt onder meer dat Gispen een groot liefhebber was van kunstnijverheid uit binnen- en buitenland, van keramiek en van glaswerk. Behalve van over de hele wereld verzamelde objecten leverde Gispen persoonlijk een nadrukkelijke bijdrage aan zijn interieur door middel van zelf ontworpen meubelen en eigenhandig vervaardigde schilderijen en etsen. Ten slotte komt ook de aanwezigheid van familie en vrienden tot uiting in de vorm van onder meer werk van dochter Antoinette en Gispens vriend Harm Kamerlingh Onnes. Bij de tentoonstelling hoort een hand-out waarin de collectie niet alleen wordt beschreven, maar ook in het juiste perspectief wordt geplaatst. Werk, leven en interieur van W.H. Gispen blijken nauw met elkaar verbonden.
De jubileumtentoonstelling ‘Uit het interieur van W.H. Gispen’, samengesteld door de Stichting Gispen Collectie, is te bezichtigen in het Gispen Museum, gevestigd in het hoofdkantoor van Gispen International in Culemborg. Het museum is op afspraak iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur vrij toegankelijk voor publiek.
Download hier:
het krantenbericht Jubileum Gispen in het A.D. van 4 maart 2006
het krantenbericht Jublieum Gispen in het A.D. van 8 maart 2006
de Hand-out Jublieum Tentoonstelling
de Activiteitenkalender Gispen 90 jaar |
|